top of page

בשיעורים הקודמים למדנו על משמעות הסייקי, התפתחות שיטת הסייקי שיאצו וכיצד הטיפול נעשה דרך מרידיאן הסייקי.

היום נלמד ונתרגל אבחון מרדיאנים וכיצד לזהות את מרידיאן הסייקי.

איבחון מרידיאן הסייקי נעשה כאשר המטפל מזהה ומתחבר קודם כל לסייקי הפנימי שלו עצמו. כל אחד יכול להתחבר לסייקי הפנימי. למעשה ,כולם מחוברים בכל רגע לסייקי – אנרגיית הריפוי, בין אם אתם מודעים לכך או לא. פיתוח המודעות לסייקי הפנימי והזיהוי שלו הוא תהליך הכרחי להתפתחותו האישית של המטפל. לכל אחד יש הדרך והזמן הנכונים לו בכדי להגיע למקום הזה ומטבעו של תהליך, ישנם בדרך עליות ומורדות.

במהלך הטיפול, מטפל הסייקי שיאצו יהיה במצב שבו הוא מקבל ומכיל את המטופל ללא שפיטה וללא הרצון לשנות דבר. הקבלה וההכלה של המטופל יקרו בטבעיות כאשר, ההכלה והאיחוד בין המטפל והמטופל יגיעו מהסייקי הפנימי.

החיבור לסייקי הפנימי אינו טכניקה שבעזרתה נוכל לאבחן ולטפל! אם נרצה להשתמש בחיבור לסייקי כטכניקה שימושית לאבחון מרידיאנים אז האיבחון יהיה לוגי והטיפול יהפוך לפיזי ולא מדויק. ככל שתזהו את התהליך הפנימי שלכם עם החיבור לסייקי, כך תתחברו עמוק יותר לסייקי הפנימי שהיא למעשה אנרגית הריפוי של המטופל.

הטיפול בסייקי שיאצו מתבצע דרך הצובו שבמרידיאן הסייקי ובכך מאיץ את תהליך התעוררות אנרגיית הריפוי הפנימית של המטופל.

תהליך הזיהוי והחיבור לסייקי קורה בשלושה שלבים:

השלב הראשון הוא קבלה והפנמת העובדה שהסייקי קיים בתוכנו ושאנרגיה ריפוי זו קיימת אצל המטופל ובכל אדם.

הכניסה לשלב השני מגיעה לאחר תירגול ממושך של ניסוי ותהייה בשיעור ובטיפולים אשר מעוררים את האמון בקיימות ועוצמת הריפוי של הסייקי.

השלב השלישי הוא "הידיעה", זהו השלב שהמטפל אינו מושפע מ"הצלחה" או "אי הצלחה" של הטיפול וממשיך בהעמקת החיבור לסייקי מתוך ידיעה והוויה עם הסייקי והחיבור למורה הפנימי שבו.

כמו בכל תהליך, לפעמים הטיפול אפקטיבי מאוד ולפעמים פחות. בתהליך הניסוי והתהייה עולות בליבנו שאלות רבות כגון, מדוע המטופל אינו מגיב כפי שציפינו? או, מדוע הטיפול הקודם היה יותר אפקטיבי מהטיפול הנוכחי? "הרי בטיפול הנוכחי ובטיפול הקודם הייתי מחובר לסייקי הפנימי אז מדוע בפעם הקודמת המטופל הגיב מצוין ועכשיו המטופל בקושי מגיב או בכלל לא?".

תהיות אלו שאנחנו נתקלים בהן יום יום כמטפלים ובחיים בכלל, הן חלק מתהליך בריא ונכון של גדילה וצמיחה המעמיקה ומעצימה את אפקטיביות הטיפול.

אני מודע לכך שלפעמים קיים הרצון לנסות להעתיק ולשכפל אבחון וטיפול מוצלח לטיפולים הבאים של אותו מטופל או אפילו לשכפל אותם על מטופלים אחרים שמגיעים עם אותם סימפטומים. נטייה זו מגיעה מהרצון להרגיש בטוח בעצמך ובטיפול שהנך מעניק. נטייה זו תביא אותך לטפל בצורה תבניתית ולא יצירתית אשר תגרום להאשליה שהכל מובן מאליו והתוצאות ידועות מראש.

ישנם מקרים שגישה זו מצליחה אבל מה קורה כאשר זה אינו עובד ומצבו של המטופל אינו משתפר? כאשר חוסר ההצלחה של הטיפול חוזר על עצמו מספר פעמים, ספקות מתחילות להתעורר בקרבו של המטפל. ספקות בעצמו כמטפל, ספקות בשיטת הטיפול ואפילו ספקות במטופל ("המטופל אינו רגיש מספיק" או אפילו "המטופל אינו רוצה להבריא").

אפתח את ליבי אליכם ואספר לכם דבר שזיהיתי אצלי. בתקופה של 27 שנים של היותי מטפל שיאצו, מורי הטובים ביותר היו המטופלים שהטיפול בהם לא צלח ומצבם לא השתפר.

המשמעות של "הכלה" היא להכיל, לקבל ולכבד את קיומו של המטופל כאישות שלמה ואין הכוונה להכלה ולהתמקדות רק בסבלו של המטופל. להרבה אנשים קיימת המשיכה והאמפטיה לסבל והכלה נתפסת ברוב המקרים כאמפטיה לסבל. הכלה, אמפטיה והתמקדות בסיבלו של המטופל תגרום לכם כמטפלים להתמקד ולטפל בסימפטום ולא במטופל כאדם שלם.

ההזדהות של המטפל עם הסבל של המטופל מתאימה לאבחון המתמקד בסימפטומים כלומר, אבחון קיו וגיטסו, עודף וחוסר קי במרידיאנים, איזון או שחרור הג'אקי (חסימות ואנרגיה שלילית), אשר גם הן דרכי אבחון מקובלות ואפקטיביות.

האבחון בסייקי שיאצו מתמקד במרידיאן הסייקי המחובר ישירות לסייקי הפנימי של המטופל – אנרגית הריפוי הפנימית של המטופל והוא זה היוצר את האיזון בחוסר ובעודף קי במרדיאנים, משחרר את החסימות, משחרר את האנרגיות השליליות במרידיאנים ויוצר ריפוי עמוק ואפקטיבי ללא ההתמקדות של המטפל בסימפטום.

הסייקי הפנימי של המטופל – כוח הריפוי הפנימי של המטופל הוא המרפא! ואתם כמטפלים מזהים את הכוח הזה, מתחברים אליו דרך הצובו שבמרידיאן הסייקי ושוהים שם באיחוד, הכלה התבוננות ובהמתנה.

כאשר מגיע מטופל שסובל מסימפטום כלשהוא (פיזי או נפשי), ברור שלנו כבני אדם וכמטפלים קשה שלא להזדהות איתו. אל לכם להתעלם מסיבלו של המטופל! אבל ברגע הטיפול, התחברו לסייקי הפנימי של המטופל שמכיל את כל המטופל כולל את סבלו.

אז באיזו דרך אתם רוצים לאבחן ולטפל? בסימפטום? בג'אקי? בקיו וג'יצו? בחוסר ובעודף? או להתאחד עם כוח הריפוי הפנימי של המטופל, לגרום לו להתעורר וליצור ריפוי עמוק ועוצמתי?

קי זו אנרגיה ואנרגיה זה תדר מדויק, לכן כאשר אתם מתחברים לסייקי הפנימי שלכם אתם מתחברים ישירות לסייקי הפנימי של המטופל מאחר שהם באותו תדר.

עכשיו, כאשר משמעות הסייקי, כוח הריפוי הפנימי והחיבור אליו ברורים, נעבור לאיבחון עצמו.

ישנם 14 מרידיאנים (12 ראשיים + החוצה הקידמי והחוצה האחורי). מכל 14 מרידיאנים אלו, בכל רגע נתון ישנם: מרידיאן הקיו(המרידיאן שנמצא בחוסר), מרידיאן הג'יצו (המרידיאן שנמצא בעודף) ומרידיאן הסייקי שהוא המרידיאן שמחובר ישירות לסייקי הפנימי – כוח הריפוי של המטופל. עכשיו התחברו לסייקי הפנימי שלכם ותזהו היכן נמצא מרידיאן הסייקי של המטופל בהרה (חלל הבטן).

השלב הבא הוא לגעת במקום המדויק של מרידיאן הסייקי בהרה (אחד מתוך 14 המרידיאנים) וכאשר הנגיעה בצובו שבמרידיאן ברורה, ליחצו עליו לעומק בעדינות ודיוק כאשר ההתכוונות שלכם היא לאחד את הסייקי הפנימי שלכם עם הסייקי הפנימי של המטופל אשר נמצא בתחתית הצובו שעל מרידיאן הסייקי בהרה. עכשיו כאשר אתם בתחתית, מאוחדים עם הסייקי הפנימי של המטופל, המתינו ב"הכלה" ו"התבוננות" וכאשר תרגישו שהצובו שבמרידיאן הסייקי מתחיל להתפוגג, צאו משם בזהירות ואל תעזבו בפתאומיות. אם לאחר מספר רגעים הרגשתו של המטופל תשתפר משמעותית אז זהו מרידאן הסייקי. אם מהטופל אינו מרגיש דבר, חיזרו על התהליך הזה מתחילתו ועד סופו על מרידיאן אחר שבהרה.

חיבור לעולם הקי ודיאגנוזת מרידיאנים

מרכז הסייקי שיאצו
בית ספר להכשרת מטפלים
bottom of page